facebook
Wstęp do X-CMS 3

Wstęp do X-CMS 3

1838 wyświetleń

Logowanie do systemu

Aby zalogować się do systemu X-CMS 3, wystarczy do domeny, dopisać słowo „admin” np.: www.twoja-domena.pl/admin. System przekieruje nas do panelu logowania, w którym wpisujemy login (adres e-mail) oraz hasło.

Po poprawnej weryfikacji danych system przeniesie nas do głównego panelu administratora.

 

Panel administratora

Główny panel zawiera nawigację umożliwiającą poruszanie się po systemie zarządzania treścią, podstawowe informacje o zalogowanym użytkowniku oraz statystyki odwiedzin strony.

Nawigacja po lewej stronie pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi funkcjami systemu. Nawigacja w głównym obszarze panelu administratora pozwala na szybki dostęp do poszczególnych list zawartości strony internetowej.

Pełny wykaz podstawowych funkcji systemu 

Podstrony – System zarządzania treścią posiada osobny komponent dla podstron serwisu. W tym miejscu możemy tworzyć nowe podstrony serwisu internetowego oraz zarządzać już istniejącymi. Podstrony składać się mogą z treści oraz mediów do nich dołączonych.

Nawigacje – niezbędny komponent, który pozwala na tworzenie nawigacji dla strony internetowej. W tym miejscu możemy tworzyć nowe nawigacje oraz dodawać do nich poszczególne pozycje menu. Dzięki temu możliwe jest poruszania się po stronie WWW, za pomocą hiperłączy.

Użytkownicy - Jeżeli posiadasz na swojej stronie opcję rejestracji użytkowników, w tym miejscu możesz nimi zarządzać. Możesz także tworzyć własnych użytkowników strony internetowej i nadawać im prawa administratora. Ty decydujesz gdzie dany użytkownik może wejść.

Kontakty – komponent służy do tworzenia stron kontaktowych. Możesz tworzyć nieograniczoną ilość stron kontaktowych, wyposażonych w mapki dojazdowe, formularz kontaktowy oraz dane kontaktowe.

Komponenty – dział zawiera komponenty, które nie znajdują się w standardowym wyposażeniu systemu CMS. Jeżeli zamówiłeś u nas specjalistyczny komponent, wyświetli się o właśnie po rozwinięciu tej zakładki.

Galerie – System zarządzania treścią posiada komponent galerii, dzięki któremu będziesz mógł prezentować grupy obrazów. Galerie można dzielić na kategorie, w kategoriach tworzy się albumy, w nieograniczonych ilościach.

Moduły – moduły to skrypty pozwalające na zarządzanie prostą treścią na stronie internetowej, lub pomagają w prezentacji treści zawartych w komponentach. Mają charakter bloków z różnorodną zawartością, w zależności od rodzaju modułu.

Blog – system wyposażony jest w komponent blogowy, dzięki któremu może utworzyć prawdziwy portal informacyjny, tworzyć artykuły, aktualności. Blog pozwala na tworzenie kategorii wpisów, z dowolną ilością podkategorii. Ta cecha jest niezwykle pomocna w szczegółowej segregacji treści na stronie internetowej.

Języki – miejsce, w którym możesz zarządzać wersjami językowymi Twojej strony internetowej. System musi ponadto posiadać odpowiednie tłumaczenia.

 

 

 


Kontakt

Nazwa firmy:
Design Studio WWW
Adres:
ul. Wyzwolenia 8
:
66-620 Gubin
Telefon:
+48 662 933 374
E-mail:
info@xcms.pl
:
Przedstawiciel handlowy:
Miasto Wrocław
Adres:
Orzechowa 111/16
:
50-540 Wrocław
Sklepy internetowe - Design Cart - designcart.pl