facebook
X-CMS – Interfejs

X-CMS – Interfejs

1456 wyświetleń

Zasada użycia interfejsu w systemie zarządzania treścią X-CMS jest stosunkowo prosta i intuicyjna. Wystarczy poznać zasady ogólne by być wstanie obsłużyć każdy komponent i nie bać się niekontrolowanych wydarzeń.

Listy

Listy zawierają wykaz rekordów w danej bazie danych MySQL. Każdy komponent w podobny sposób pozwala na zarządzanie elementami znajdującymi się na liście.

Menu komponentu – pozwala na pełne sterowanie zawartością danego komponentu, oraz poruszanie się pomiędzy poszczególnymi jego funkcjami.

W menu komponentu znajdziemy przyciski pozwalające na wyświetlenie list danych działów oraz pozwalające dodawanie kolejnych wpisów do bazy danych.

 

Funkcje listy – pozwalają wykonywać operacje dla grupy zaznaczonych wpisów, oraz sterują ilością wyświetlanych wpisów na danej karcie. Opcje te pozwalają na masowe wyłączenie publikacji lub jej włączenie, masowe zastrzeżenie wpisów dla osób zarejestrowanych lub masowe wyłączenie tej opcji. Możemy również masowo usuwać wpisy.

Sterowanie publikacją – jest możliwe nie tylko przy tworzeniu nowego materiału, jego edycji ale i także na liście wszystkich dostępnych wpisów. Kliknięcie przycisku powoduje zmianę statusu na odwrotny.

Zielony przycisk oznacza potwierdzenie wykorzystania opcji. Na przykład wyświetlenie przycisku zielonego w kolumnie publikacja, oznacza że dany materiał jest dostępny na stronie internetowej. Ponowne kliknięcie przycisku wyłączy ten status.

Akcje

Lista wpisów ma również opcje pozwalające na dokładne zarządzanie danym wpisem. Przyciski te znajdują się w kolumnie Akcje.

  1. Zielony przycisk z ołówkiem – pozwala edytować dany wpis

  2. Czerwony przycisk z śmietnikiem – pozwala usunąć wpis, opcja ta dodatkowo wymaga potwierdzenie.

  3. Niebieski przycisk z lupą – udostępnia podgląd danego wpisu.

  4. Szary przycisk z kartkami – umożliwia skopiowanie wpisu.

Paginacja – jest to nawigacja pozwalająca przemieszczać się pomiędzy kartami z listą wpisów.

Dodawanie i edycja

 

Przy dodawaniu oraz edycji mamy do czynienia z tym samy formularzem, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie by traktować te operacje z punktu widzenia interfejsu jednakowo. W tym procesie podobnie jak na listach wpisów mamy dostęp do menu komponentu. Powiela się on w każdej przestrzeni danego komponentu. Sterowanie formularzami odbywa się za pomocą trzech podstawowych przycisków:

  • Zapisz – zapisuje wpis, użytkownik dalej może nanosić zmiany.
  • Zapisz i zamknij – zapisuje i przenosi do listy wpisów
  • Anuluj – przenosi do panelu głównego lub listy wpisów.

Opanowując korzystanie z podstawowego interfejsu jesteś w stanie, rozbudowywać swoją stronę internetową, w bezpieczny i stabilny sposób.

 

 

 

 

 

 


Kontakt

Nazwa firmy:
Design Studio WWW
Adres:
ul. Wyzwolenia 8
:
66-620 Gubin
Telefon:
+48 662 933 374
E-mail:
info@xcms.pl
:
Przedstawiciel handlowy:
Miasto Wrocław
Adres:
Orzechowa 111/16
:
50-540 Wrocław
Sklepy internetowe - Design Cart - designcart.pl