facebook
Elementy strony internetowej dla hotelu

Elementy strony internetowej dla hotelu

4927 wyświetleń

Jeżeli jesteś właścicielem hotelu lub pensjonatu to znaczy że szukałeś jakiegoś wzorca jak mogłaby wyglądać Twoja strona internetowa dla nieruchomości, którą reprezentujesz, co powinno się na niej znaleźć i jakie funkcje powinna posiadać. Dobrze trafiłeś. W tym artykule postaram się rozpisać wszystkie najważniejsze elementy strony internetowej z branży hotelarskiej i przedstawić porządne przykłady wykonania. Jak zwykle zaczniemy od góry strony internetowej, ponieważ tam każdy użytkownik rozpoczyna swoją przygodę z odwiedzonym serwisem internetowym.

 

Baner strony internetowej

Baner tytułowy powinien reprezentować Twój obiekt w jak najlepszym świetle. Nie może zawierać zdjęcia wykonanego telefonem. Ma to być profesjonalne zdjęcie, po porządnej obróbce cyfrowej. Jest to zdjęcie główne i ma wpływ na to czy użytkownik zainteresuje się Twoją stroną WWW, a co za tym idzie Twoim hotelem. Jeżeli chcesz pójść o krok dalej za miast zdjęcia możesz wykorzystać film - jest to jeszcze lepsze rozwiązanie, które na pewno wpłynie na mocniejsze wrażenia z przeglądania strony hotelowej.

 

System rezerwacji hotelowej

W naszym systemie zarządzania treścią na życzenie klienta wdrażamy system rezerwacji hotelowej. Jak on działa? System rezerwacji dla hoteli składa się z modułu zawierającego formularz, w którym użytkownik może wybrać termin przyjazdu oraz wyjazdu, określić ilość osób dorosłych oraz dzieci oraz katalogu pokoi. Moduł ma dwojakie zadanie. Ma wyszukiwać dostępne pokoje w wybranym terminie oraz ma umożliwić rezerwację na karcie wybranego pokoju. Drugą częścią systemu jest katalog, który przechowuje dane dotyczące naszych pokoi. Pokoje hotelowe możemy dzielić na kategorie, gdzie każda wyświetla listę pokoi w niezwykle estetycznej formie. Ale o tym nie co później. 

System rezerwacji hotelowej daje obustronne korzyści. Użytkownik może bez pomocy administracji hotelowej sprawdzić czy w wybranym terminie jest dostępny, w danym obiekcie pokój. Przejrzeć dostępne pokoje i dokonać rezerwacji. Ogromnym plusem jest też brak ograniczeń czasu. Użytkownik może dokonać rezerwacji w nocy gdy najczęściej administracja hotelowa śpi. 

Drugą ważną zaletą rezerwacji hotelowej online jest porządek. Hotel może przechowywać wszystkie rezerwacje w systemie i zarządzać nimi. Rezerwacje dokonywane przez telefon czy na miejscu można wprowadzać do aplikacji tak by nie dublowały się rezerwacjami dokonywanymi online.

 

Przedstawienie listy dostępnych pokojów

Lista dostępnych pokojów powinna być jak najbardziej czytelna i przejrzysta. Już na liście powinniśmy widzieć tytułowy obraz danego pokoju oraz szczątkowe informacje dotyczące np.: dla ilu osób można go zarezerwować. Lista pokojów w hotelu powinna być wykazem skróconej treści, czyli użytkownik przeglądający ją ma już mniej więcej wiedzieć, który pokój chciałby wybrać. Po przejściu do karty szczegółowej danego pokoju powinniśmy znaleźć na niej kilka istotnych elementów:

  • galerię zdjęć przedstawiających dany pokój
  • wypunktowaną specyfikację pokoju, dobrze jest zawrzeć w niej ikony, symbole czyta się o wiele szybciej
  • opis pokoju
  • formularz rezerwacji wybranego pokoju
  • opcjonalnie na karcie pokoju może się również znaleźć możliwość komentowania

 

Wydarzenia w hotelu

Na stronie internetowej poświęconej aktywnym hotelom warto prowadzić dział wydarzeń. Jeżeli w obiekcie organizowane są różne imprezy warto to zawrzeć na stronie, być może ten własnie mały szczegół zadecyduje że użytkownik zarezerwuje pokój właśnie u Ciebie, a nie u konkurencji. W dziale tym możesz również publikować informacje dotyczące promocji lub oddawania nowych pokojów do użyteczności. Dla pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych zaleca się również prowadzenie działu "Atrakcje w okolicy", prowadzenie tego typu działu ma kilka plusów. Po pierwsze zwiększamy wartość SEO serwisu internetowego, po drugie świadczymy kompleksową usługę informacyjną dla użytkowników sieci i po trzecie pozwalamy użytkownikom zaprzyjaźnić się z naszym serwisem internetowym.


Kontakt

Nazwa firmy:
Design Studio WWW
Adres:
ul. Wyzwolenia 8
:
66-620 Gubin
Telefon:
+48 662 933 374
E-mail:
info@xcms.pl
:
Przedstawiciel handlowy:
Miasto Wrocław
Adres:
Orzechowa 111/16
:
50-540 Wrocław
Sklepy internetowe - Tworzenie sklepu internetowego