facebook

Strona internetowa dla Actigo


Kategorie projektów: Strony internetowe
Technologie:

HTML5, CSS3, PHP, JQuery, MySQL

Miejscowość:

Bolesławiec

Strona internetowa zaprojektowana dla firmy prowadzącej kursy obsługi maszyn w Bolesławcu. Serwis został wykonany, w jasnej tonacji kolorystycznej, w odcieniach bieli oraz błękitu. Główną część serwisu stanowi baner w formie pokazu slajdów. Jest to dość nietypowy skrypt. Poszczególne slajdy zostały złożone z osobnych obrazów, razem tworzą kompozycję. Podzielenie kompozycji na osobne warstwy, umożliwiło zastosowanie technologi parallax, dzięki której, slajdy reagują przesunięciami na ruch kursora. Daje to poczucie głębi całości oraz nowoczesności. Każdy slajd posiada tytuł oraz podpis. 

Główną funkcjonalnością strony WWW jest katalog kursów. Oferta Actigo jest na tyle bogata, że niemożliwością było umieścić jej na jednej zakładce. Rozłożenie jej na osobne podstrony było by znowu nieczytelne. Zdecydowaliśmy się więc na katalog usług. Po wejściu w zakładkę "Oferta kursów", uwidacznia nam się lista kursów dostępnych w firmie. Kursy są ułożone po cztery w rzędzie, znacznie ogranicza to wysokość strony, użytkownik nie musi w nieskończoność przewijać w dół strony. Przy takiej ilości pozycji, trochę by to trwało. Ustawienie kursów obok siebie nie zmniejszyło czytelności zakładki, a wręcz przeciwnie. 

Na samej górze listy kursów mamy do dyspozycji wyszukiwarkę, w której wpisujemy nazwę kursu lub jakiekolwiek słowo kluczowe określające kurs. Jeżeli znajduje się szukana pozycja, zostaje wyświetlona poniżej na tej samej zasadzie.

Na potrzeby strony internetowej został też zaprogramowany moduł przewijający kursy na stronie głównej. Kursy przewijają się w formie karuzeli, automatycznie zaraz po załadowaniu się witryny internetowej. Cała grafika nawiązuje do głównej tonacji kolorystycznej serwisu czyli błękitu oraz bieli.

Strona WWW Actigo posiada również funkcję aktualności, co pozwala na szersze niesienie wiedzy przez serwis oraz wspomaga proces pozycjonowania strony internetowej. Na stronie głównej znajdziemy również moduł prezentujący najnowsze wpisy w komponencie blog. 

Serwis jest w pełni responsywny.


Kontakt

Nazwa firmy:
Design Studio WWW
Adres:
ul. Wyzwolenia 8
:
66-620 Gubin
Telefon:
+48 662 933 374
E-mail:
info@xcms.pl
:
Przedstawiciel handlowy:
Miasto Wrocław
Adres:
Orzechowa 111/16
:
50-540 Wrocław
Sklepy internetowe - Tworzenie sklepu internetowego