facebook

Strona internetowa Madonna


Kategorie projektów: Strony internetowe
Technologie:

HTML5, CSS3, PHP, JQuery, MySQL

Miejscowość:

Warszawa

Świetna strona internetowa w stylu mieszanym stworzona dla dystrybutora sukni ślubnych z Warszawy. Serwis internetowy został wykonany w stylu mieszanym: One Page oraz tradycyjnym ładującym treści po przeładowaniu. Koncepcja była omawiana dokładniej w realizacji Jt Design z Wrocławia. Dla serwisu zostały zaprojektowane specjalne moduły wspierające koncepcję One Page oraz Full Screen. Zacznijmy od samego początku.

Nagłówek strony posiada mechanizm skalujący. Jest to rozwiązanie bardzo często stosowane na naszych stronach. Gdy użytkownik przewija stronę internetową w duł. Nagłówek strony zmniejsza swą objętość. Celem tego zabiegu jest możliwość uzyskania dwóch korzyści. Pierwsza - nagłówek nie zasłania treści tak jak w wersji pierwotnej. Druga - użytkownik ma cały czas dostęp do głównego menu i nie musi przewijać strony WWW do góry by przejść do innego działu.

Zrezygnowaliśmy z baneru, montowanego w większości stron WWW, na rzecz filmu. Zaprojektowaliśmy moduł umożliwiający wymianę, zarządzanie filmem, wyświetlanym na stronie głównej. Klient posiadał dobre materiały wideo, więc warto było je wykorzystać.

Kolejny moduł to Full Screen News. Moduł wyświetla ostatnie aktualności w postaci slider'a, zajmującego całą powierzchnię ekranu. Pozwala na dodanie treści, przycisku oraz obrazu dla tylko dla działanie tegoż właśnie modułu. Moduł jest w pełni responsywny. Wygląda równie dobrze na urządzeniach mobilnych.

Głównym elementem strony, nad którym poświęciliśmy najwięcej czasu to system galerii. Galeria pozwala na tworzenie dowolnej ilości kategorii, gdzie każda może posiadać dowolną ilość albumów z dowolną ilością zdjęć. Albumy w danej kategorii przedstawione są jako pełnoekranowe okładki, przewijane za pomocą nawigacji zlokalizowanej po prawej stronie monitora lub za pomocą rolki do przewijania.

 

 


Kontakt

Nazwa firmy:
Design Studio WWW
Adres:
ul. Wyzwolenia 8
:
66-620 Gubin
Telefon:
+48 662 933 374
E-mail:
info@xcms.pl
:
Przedstawiciel handlowy:
Miasto Wrocław
Adres:
Orzechowa 111/16
:
50-540 Wrocław
Sklepy internetowe - Tworzenie sklepu internetowego