facebook
Metamorfoza strony internetowej Wer-Kon

Metamorfoza strony internetowej Wer-Kon

1621 wyświetleń

Czas na kolejną metamorfozę strony internetowej. Dzisiaj zaprezentuję przemianę strony WWW firmy Wer-Kon ze Starego Gronowa. Jest to mała gmina nie daleko miejscowości Chojnice. Naszym zadaniem było wykonanie nowej wersji serwisu internetowego z zasobami przeniesionymi ze starej strony WWW.

Pierwotna wersja serwisu internetowego zawiera pięć zakładek razem ze stroną główną. Wszystkie zakładki to strony statyczne z mniejszą ilością tekstu. Poniżej zamieszczam zrzut ekranu starej wersji strony WWW.

Stara strona WWW

Wer-Kon to firma rzemieślnicza zajmująca się obróbką drewna, tworzeniem mebli z drewna, drzwi, blatów. Generalnie posiada dość szeroki wachlarz usług oscylujący wokół drewna. Jak widać na powyższym print screen'ie starsza wersja szatą graficzną nawiązywała do reprezentowanego rzemiosła.

Na stronie głównej mamy dość oryginalną nawigację składającą się z pięciu zdjęć wpisanych w koło. Po najechaniu kursorem na każde z nich wyświetla się nam nazwa zakładki, którą to reprezentuje każde z nich. Dość ciekawe rozwiązanie. Jednak co jeżeli użytkownik nie najedzie kursorem na któreś z kół? Nie dowie się że tam jest ukryta nawigacja. Dość ryzykowne rozwiązanie.

Pod nawigacją mamy krótki tekst powitalny z obrazem przedstawiającym komodę.

Tło strony internetowej składa się z obrazu przedstawiającego teksturę drewna. Razem z nawigacją przekazują informację o tematyce strony, przed oczami odwiedzającego użytkownika zaraz po jej załadowaniu.

Naszym zadaniem jest pogłębienie klimatu rzemieślniczego oraz nadanie mu swego rodzaju artyzmu i mistycyzmu, w końcu rzemiosło tego typu ma bardzo długą i bogatą historię.

Witryna internetowa Wer-Kon nie posiada wiele treści co czyni ją dobrym kandydatem do strony w stylu One Page. Wcześniejsze realizacje tego typu były dobrze odbierane przez klientów, a nawet przyniosły nam nowych. Z ostatnich realizacji One Page, w stylu lekko mieszanym można wymienić stronę internetową dla firmy Babobus lub stronę internetową dla MM Yacht.

Cały projekt graficzny zaczniemy od baneru. Będzie nim zdjęcie starej skrzynki z narzędziami na równi starym stole stolarskim. Na głównym banerze znajdzie się nawigacja oraz slogan promujący serwis. Aby zachować surowość nie będziemy wyświetlać treści na żadnym tle, jednak aby zachować mimo wszystko czytelność treści, użyjemy wyraźnej czcionki Impact.

Efekt pracy poniżej.

Nowy baner dla strony internetowej

Baner oddaje pełny tradycji, doświadczenia charakter stolarski. Zaraz pod banerem warto byłoby umieścić ofertę firmy. W przypadku Wer-Kon jest to lista usług składająca się kilkuset znaków. Jest to dość mała treść by rozbijać ją na osobną zakładkę. Aby uatrakcyjnić wygląd i zwiększyć zajmowaną przestrzeń listę przedstawimy w formie ikon z podpisami. Oferta firmowa również warto wykonać w klimacie podobnym do baneru strony internetowej. Da to poczucie spójności.

Dział oferty dla nowej strony WWW

Dział oferty został podzielony na dwie spójne graficznie części, dlatego że na starszej wersji podział usług był identyczny. Poniżej przedstawiam printscreen starej wersji serwisu internetowego.

stara strona zakładka oferta

Pod ofertą umieścimy informacje z zakładki „O nas”, w starej wersji witryny internetowej był to krótki tekst z dodatkowym obrazem.

stara strona www - o nas

W naszej wersji będzie to ten sam tekst. Oprawimy go jednak w oprawę graficzną nawiązującą do reszty nowej wersji serwisu internetowego, czyli ciemniejszy stary styl. Do tej zakładki wprowadzimy też dodatkowy obraz najlepiej żeby przedstawiał rzemieślnika w tonacji kolorystycznej pasującej do całości.

obraz dla zakładki o nas

Zdjęcie wybrane. Należy wykonać jedynie obróbkę. Efekt:

nowa strona zakładka o nas

Starsza wersja serwisu internetowego posiadała bardziej rozbudowaną galerię. Firma zamieszczała w niej zdjęcia realizacji wykonywanych dla swoich klientów. W nowej odsłonie strony internetowej, również znajdą się galerię, tyle, że już na stronie startowej. Po załadowaniu strony WWW będą widoczne trzy albumy zdjęć, dostęp do reszty wykonamy za pomocą karuzeli przewijającej albumy ze zdjęciami od najnowszych do najstarszych. A oto efekt prac.

nowa strona WWW - galeria internetowa

Galerię przedstawimy również w stylu mocno nawiązującym do starego drewna. Okładki albumów, przedstawimy za to w ramkach, wykonanych z drewna. Zabiegi te spowodują, że serwis każdym swym elementem nawiązywać będzie do działalności firmy, a jako całość będzie tworzył ciekawą kompozycję artystyczną.

Do wykonania pozostał nam dział kontaktowy. Tutaj wygląd jest oczywisty, ponieważ będzie wspierany naszym komponentem „Kontakty”. Projekt został ukończony i zaakceptowany przez klienta. Efekt prac można zobaczyć na całościowym obrazie przedstawiającym gotowy projekt graficzny dla strony internetowej Wer-Kon.

cały projekt graficzny dla nowej strony WWW

 

 

 

 

ARTYKUŁ ZNAJDYWANY W GOOGLE NA HASŁACH:

  • Tworzenie stron WWW Chojnice
  • Strony internetowe Chojnice
  • Strona internetowa dla zakładu stolarskiego
  • Zmiany na stronie internetowej

 

 

 


Kontakt

Nazwa firmy:
Design Studio WWW
Adres:
ul. Wyzwolenia 8
:
66-620 Gubin
Telefon:
+48 662 933 374
E-mail:
info@xcms.pl
:
Przedstawiciel handlowy:
Miasto Wrocław
Adres:
Orzechowa 111/16
:
50-540 Wrocław
Sklepy internetowe - Tworzenie sklepu internetowego