facebook
Strona internetowa dla salonu mody ślubnej

Strona internetowa dla salonu mody ślubnej

4292 wyświetleń

W ostatnim czasie wykonaliśmy kilka ciekawych stron internetowych z branży ślubnej i warto wszystkie prace zebrać w jednym miejscu w raz z solidnym podsumowaniem. Jeżeli sam działasz również, w tej branży być może ten artykuł zainspiruje Cię, podsunie pomysł jak mogłaby wyglądać strona internetowa dla Twojego salonu

Salon ślubny to miejsce, które odwiedzają pary młode przed jednym z najważniejszych, w ich życiu dni. Dzień ślubu kojarzy się z nieskazitelną czystością i miłością. To sprawia że strona internetowa tworzona dla salonu mody ślubnej nie może być czarna ani pstrokata. Strona WWW musi prezentować nie tylko firmę ale i branżę oraz jej powiązanie z życiem. Wzniosłe chwile nie mogą być przedstawiane chaosem czy ciemnymi barwami. Ogranicza nam to kolorystykę działania, ale nie kreatywność.  

Najlepiej odbierane są strony salonów ślubnych, w jasnej tonacji kolorystycznej, w przejrzystej jak najbardziej czytelnej formie. Zdecydowanie pierwszorzędnym kolorem, który powinien wypełniać serwis internetowy dla salonów mody ślubnej to biel, którą możemy mieszać kolorami dodającymi jeszcze bardziej wzniosłego klimatu jak złoto lub z kolorami kontrastującymi jak szarość czy czerń. 

Generalnie jakkolwiek z tych kolorów użyjemy powinny zdobić one biel nie na odwrót. 

Drugim niezwykle ważnym elementem na stronie internetowej galerii ślubnej są zdjęcia. Powinny być to profesjonalne obrazy, dobrej jakości, w dobrej ostrości. Wszelkie zdjęcia wykonane telefonem odpadają, ponieważ tylko odpychałyby klientów z Twojej strony internetowej. Twój potencjalny klient widząc obraz ma chcieć posiąść to co na nim jest, zdjęcia sukni na wieszaku z lekkim przyciemnieniem, w szarości nie zrobią żadnego wrażenia. Dlatego zazwyczaj pobiera się zdjęcia od producentów sukni ślubnych

Przejdźmy zatem do sedna artykułu i omówmy nasze ostatnie realizacje.  

 

Strona internetowa dla salonów ślubnych Madonna 

Strona WWW dla Madonna

To pierwszy serwis internetowy dla tej branży, który wykonaliśmy. Strona internetowa dla Madonna charakteryzuje się konstrukcją One Page Ext. Jest to konstrukcja serwisu WWW, w którym wszystkie zakładki menu znajdują się na jednej stronie – stronie głównej. Z zakładki do zakładki przechodzimy "skrolując" stronę, lub klikając w pozycję na menu a system płynnie przewija na stronę internetową do wybranej przez nas pozycji. Tak ma budowę właśnie Madonna.  Ten serwis wyróżnia na tle innych również baner, który jest filmem. Zostały również zakończone prace nad systemem rezerwacji spotkań w poszczególnych salonach.  

Kolejną cechą szczególną serwisu Madonna jest wykaz kolekcji sukni ślubnych. Mają one formę pokazów slajdów, gdzie każdy zajmuje całkowitą powierzchnię ekranu.  Zdjęcia tytułowe kolekcji zawierają pojedyncze zdjęcie lub kolaż obrazów. Całość robi dobre wrażenie.  

Bardziej szczegółowy opis funkcjonalności tej strony internetowej możesz zobaczyć we wpisie do portfolio: strona internetowa dla Madonna

 

Strona internetowa dla salonu mody ślubnej Bella Sposa 

Strona WWW dla Bella Sposa

Kolejna strona internetowa z branży mody ślubnej została wykonana dla sklepu w Krakowie. Jest to strona WWW wizytówka. Zawiera podstawowe informacje o firmie: o nas i kontakt. Dodatkowo posiada również galerię z kolekcją sukien ślubnych. 

Jest to bardzo prosta i estetyczna strona, w konstrukcji również One Page Ext. Oczywiście strona Bella Sposa posiada wszystkie niezbędne mechanizmy i funkcje pozwalające na rozbudowę serwisu internetowego, jej rola na razie ogranicza się jednak do kontaktu. 

Bella Sposa ma również opis funkcji w naszym portfolio o tutaj.

 

Strona WWW dla salonu z sukniami ślubnymi Mode Walus 

Strona WWW dla Mode Walus

Strona internetowa dla firmy Mode Walus to kolejna możliwość stworzenia czegoś wyjątkowego. Strona WWW powstała dla salonu mody ślubnej znajdującego się w Niemczech.  Serwis internetowy podobnie jak poprzednie są wykonane w stylu One Page Ext, który bardzo chętnie jest wybierany przez naszych klientów. Czym serwis Mode Walus się wyróżnia? 

Na potrzeby salonu zostały wykonane dodatkowe modułu jeden wspierający galerię drugi uzupełniający, wyświetlający treść. Pierwszy moduł wyświetla producentów wybranych kolekcji sukien ślubnych. Drugi prezentuje informacje dotyczące firmy. 

Stronę internetową cechuje znacznie większa ilość na stronie startowej zabieg ten ma na celu uzyskanie jak najlepszych wyników przy pozycjonowaniu strony w wyszukiwarkach internetowych

Serwis WWW Mode Walus posiada również dział aktualności, pełniący funkcję bloga, tym samy wspierając działania SEO. 

Dodatkowy opis funkcjonalności znajdzie w portfolio - Strona WWW dla Mode Walus

 

Strona internetowa dla salonu sukni ślubnych La Perle ze Zduńskiej Woli 

Strona WWW dla La Perle

To ostatni serwis internetowy omawiany w tym zestawieniu. Strona internetowa została wykonana dla galerii mody ślubnej w Zduńskiej Woli. Ma też inną budowę niż prezentowane powyżej serwisy internetowe. Pisząc ten artykuł serwis jeszcze nie był dodany do naszego portfolio. Jeżeli nie zapomnę zaktualizuję wpis, gdy tylko się pojawi, w śród naszych realizacji. 

La Perle to bardzo delikatna, zwiewna strona internetowa, w bardzo jasnej tonacji kolorystycznej bez dużych dominujących zdjęć. Posiada też kilka naprawdę ciekawych funkcji. W naszym zestawieniu jest to chyba najbardziej rozbudowany pod względem funkcjonalności serwis dla salonu mody ślubnej.  

Zacznijmy od tego że jako jedyna z zestawienia strona internetowa posiada katalog produktów. W procesie produkcji strony zrezygnowaliśmy z galerii na rzecz katalogu produktów, gdzie każdy produkt posiada galerie własną. Katalog produktów dzieli się na kategorię, które są reprezentowane przez symetrycznie ułożone większe obrazy tytułowe. Na każdym z nich mamy nazwę kolekcji oraz przycisk do jej obejrzenia.  

Lista produktów ma bardzo estetyczną formę prezentacji: jest zdjęcie, eleganckie przyciski "więcej.." oraz "poproś o spotkanie", przyciśnięcie którego otwiera okno popup z formularzem kontaktowym

Karta produktu wyposażona jest w galerię z zoom'em. Najechanie na obraz przybliża go. Produkty możemy przełączać wstecz oraz do przodu.  

Kolejną funkcją, której nie ma reszta stron WWW w zestawieniu jest lista ulubionych i konto użytkownika. Przeglądając suknie ślubne możemy te podobające się nam dodawać do ulubionych. Lista ta jest dostępna dla nas na każdym urządzeniu po uprzednim zalogowaniu się do serwisu.  

 

Stroną La Perle kończymy dzisiejsze zestawienie stron WWW z branży ślubnej. Zapraszam do obejrzenia ich na żywo. Jeżeli również potrzebujesz niezwykłej strony dla salonu mody ślubnej - zapraszam do kontaktu.


Kontakt

Nazwa firmy:
Design Studio WWW
Adres:
ul. Wyzwolenia 8
:
66-620 Gubin
Telefon:
+48 662 933 374
E-mail:
info@xcms.pl
:
Przedstawiciel handlowy:
Miasto Wrocław
Adres:
Orzechowa 111/16
:
50-540 Wrocław
Sklepy internetowe - Tworzenie sklepu internetowego